Lato to czas, kiedy chętnie korzystamy ze słońca i wody. Słońce nastraja nas pozytywnie, dostarcza witaminę D3, opala naszą skórę i ogrzewa nasze ciała. Woda daje więcej możliwości, a najciekawszą z nich są sporty wodne.

Niezależnie od tego, czy spędzamy urlop nad morzem, rzeką, czy jeziorem możemy korzystać z wielu wodnych atrakcji. Najważniejsze, abyśmy byli bezpieczni, dlatego wybierajmy strzeżone kąpieliska, na których pracują ratownicy wodni i stosujmy w miarę potrzeby kamizelki asekuracyjne.

Gdy jesteśmy już odpowiednio przygotowani możemy wybierać z bogatej oferty, jaką są sporty wodne: kajaki, surfing, rowerki wodne, żaglówki, promy, łodzie motorowe, pontony, czy nawet tratwy. Sporty wodne oferowane są w różnych regionach Polski. Nad morzem najczęściej po prostu zażywamy kąpieli, lub uprawiamy surfing. Na Mazurach i innych pojezierzach, a także nad Zalewem Solińskim można pływać żaglówkami, motorówkami, rowerkami wodnymi, zależnie od tego jak bardzo lubimy ryzyko (pamiętajmy przy tym, aby mieć zawsze przy sobie kamizelki asekuracyjne).

Liczne polskie rzeki pozwalają na uprawianie kajakarstwa. Pilica, Wieprz, Drwęca, Bug, Narew, i wiele innych to miejsca, gdzie sporty wodne cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Zawsze jednak, kiedy będziemy chcieli wypożyczyć kajak, firma obsługująca spływy zadba o to, byśmy przed spływem dostali sprawny kajak, wiosło oraz kamizelki asekuracyjne dla każdego pasażera kajaku. Podobnie kamizelki asekuracyjne będą niezbędne, jeśli zachcemy spławiać się kajakiem, czy pontonem po górskich rzekach.

Największą popularnością cieszą się tutaj wycieczki przełomem Dunajca w Pieninach. W Polsce, chcąc uprawiać sporty wodne możemy zdecydować się na wyjątkową i niecodzienną atrakcję turystyczną. Chodzi tutaj o spływ tratwą, który jest możliwy do realizacji w Biebrzańskim Parku Narodowym. W ramach tej wodnej przygody dostępna jest nawet opcja nocnego pływania tratwą, aby poczuć się wśród biebrzańskich traw, niczym w dżungli amazońskiej. A ponieważ jest to przygoda nieco ekstremalna, kamizelki asekuracyjne są absolutnie niezbędne, aby brać w niej udział.

Dla tych, którzy preferują spokojniejsze sporty wodne, pozostają jeszcze specjalne promy turystyczne, pływające miedzy innymi po Wiśle w Krakowie, Warszawie, czy Kazimierzu Dolnym. Promem możemy także udać się w rejs po Bałtyku jeżeli planujemy drogą morską dostać się do Skandynawii. Raczej jednak nie będziemy musieli przez całą podróż być ubrani w kamizelki asekuracyjne, ale z pewnością znajdują się one na pokładzie każdej jednostki pływającej, która przewozi zorganizowane wycieczki.